Podnośniki próżniowe do blach


Podnośniki próżniowe do blach

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do blach

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do blach

Dział Badań i Rozwoju firmy Righetti od ponad dwudziestu lat projektuje przenośniki próżniowe do blach i materiałów nieżelaznych, zawsze mając na uwadze najczęstsze potrzeby firm stalowych i mechanicznych, przetwarzających metale. Podnośniki próżniowe wykorzystywane są w przemyśle stalowniczym do przenoszenia arkuszy blachy w obrębie obszaru produkcyjnego, na przykład podczas załadunku i rozładunku maszyn CNC do cięcia laserowego, plazmowego, tlenowego lub wodnego.

W przeciwieństwie do podnoszenia za pomocą magnesów, podnośniki próżniowe mogą obsługiwać każdy rodzaj metalu, taki jak stal nierdzewna, aluminium, miedź i materiały nieżelazne, dzięki systemowi próżniowemu i specjalnym płytom ssącym.

Podnośniki próżniowe do przenoszenia każdego formatów blach

Podnośniki próżniowe do blach o formatach 3000 x 1500 mm

Dla małych formatów blach, takich jak 3000 x 1500 mm, często używanych na wycinarce laserowej lub innych maszynach tnących, Righetti oferuje modele kompaktowych podnośników próżniowych, zwykle z 4, 6 lub 8 płytami ssącymi.

Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary blachy, klient może wybrać pomiędzy zawiesiami ssącymi o konstrukcji standardowej lub obniżonej (seria FS) w celu zmniejszenia wysokości pod zaczepem.

Zawiesie próżniowe do blach 4000 x 2000 mm

Zawiesie próżniowe do blach 4000 x 2000 mm

Do podnoszenia średnich arkuszy blachy, np. formatu 4000 x 2000 mm, oferujemy podnośniki próżniowe z 6, 8 lub 10 płytami ssącymi.

Zwiększenie liczby płyt ssących zapewnia odpowiednie podparcie na całej długości arkusza i odpowiedni chwyt ładunku do 3000 kg.

Podczas pracy z formatami o różnych rozmiarach, można zmieniać konfigurację podnośnika, przesuwając ramiona wzdłuż poprzeczki centralnej lub wykluczając je za pomocą zaworów  odcinających.

Podnośniki próżniowe do blach 6000 x 2500 mm

Podnośniki próżniowe do blach 6000 x 2500 mm

W przypadku dużych formatów blach, Righetti oferuje podnośniki próżniowe o odpowiednich wymiarach i konfiguracjach, obejmujących zwykle od 10 płyt ssących.

Aby zapewnić możliwość podnoszenia również mniejszych formatów, podnośnik umożliwia uzyskanie różnych konfiguracji i możliwość wyłączenia płyt ssących. Za pomocą jednego podnośnika można przenosić arkusze o długości od 6000 mm do 2000 mm.

Mimo zwiększenia wagi przenoszonego ładunku, przenośniki próżniowe Righetti zapewniają doskonałą trwałość dzięki solidnym konstrukcjom z prętami ściągającymi oraz specjalnej mieszance, z której wykonane są uszczelki płyt ssących.

Teleskopowe podnośniki próżniowe do podnoszenia różnych formatów

Teleskopowe podnośniki próżniowe do podnoszenia różnych formatów

Gdy zachodzi potrzeba podniesienia szeroko zróżnicowanych formatów blach, szczególnie przydatne są podnośniki próżniowe o konstrukcji teleskopowej.

Konstrukcja tych modeli teleskopowych może zostać łatwo wydłużona lub wsunięta w kilku krokach i bez dodatkowych narzędzi, co ułatwia zmianę z jednej konfiguracji na drugą.

Podnośniki próżniowe do belek

Podnośniki próżniowe do belek

Przedsiębiorstwo Righetti przeanalizowało i zaprojektowało modele podnośników próżniowych do podnoszenia metalowych belek i rur. Produkty te, charakteryzujące się na ogół zmniejszoną powierzchnią nośną, wymagają zastosowania długich i wąskich płyt ssących, zaprojektowanych w celu prawidłowego przylegania do podnoszonego produktu.

W zależności od potrzeb klienta, podnośnik próżniowy może być zasilany elektrycznie, sprężonym powietrzem lub akumulatorem.

Specjalne podnośniki próżniowe do powierzchni zakrzywionych

W przemyśle stalowniczym istnieje wiele produktów o wklęsłych lub wypukłych powierzchniach zakrzywionych, które wymagają podnoszenia i przenoszenia.

W zależności od rodzaju przenoszonego ładunku (blacha zakrzywiona, wypukłe dennice, zbiorniki, blachy silosowe, butle gazowe), możemy zaprojektować i wyprodukować podnośniki próżniowe do podnoszenia, które spełniają wymogi dla danego zastosowania, jeśli takim wymaganiom nie mogą sprostać modele standardowe.

Skontaktuj się z nami, aby przedstawić zarys swoich potrzeb – będziemy mogli przedstawić Ci najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Podnośnik próżniowy z konstrukcję przygotowaną do wsunięcia wideł wózków widłowych

Podnośnik próżniowy z konstrukcję przygotowaną do wsunięcia wideł wózków widłowych

W przypadkach przenoszenia arkuszy blachy w obrębie obszaru produkcyjnego za pomocą wózka widłowego, oferujemy podnośniki próżniowe o różnej nośności i z zasilaniem akumulatorowym.

W celu wygodnego użytkowania na wózku widłowym, tego rodzaju podnośniki próżniowe mogą być wyposażone w konstrukcję przygotowaną do wsunięcia wideł.

Dodatkowo, aby praca przebiegała jeszcze sprawniej, podnośnik próżniowy może być wyposażony w bezprzewodowe sterowanie zdalne, które pozwala sterować chwytaniem i zwalnianiem ładunku z wózka widłowego.

Różne źródła zasilania na każdą potrzebę

Każdy zakład jest zbudowany inaczej i jesteśmy tego świadomi. Jeden klient wymaga połączenia ze sprężarką, inny woli zasilanie elektryczne, a jeszcze inny chce uwolnić się od kabli, decydując się na rozwiązanie niezależne. Rozwiązania i kombinacje są różnorodne. W razie wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby zaproponować najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla danych potrzeb.

Wydajność Righetti w każdym szczególe

Podczas projektowania i konstruowania podnośników próżniowych, zawsze mamy na uwadze dwa podstawowe kryteria – dostarczyć produkt, który będzie wydajny przez wiele lat, i zagwarantować zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

W trakcie używania  podnośników próżniowych Righetti, wymagana jest swoboda pracy, bez ograniczeń i problemów. Z tego właśnie względu nasze przenośniki próżniowe dostępne są z różnymi źródłami zasilania, mają konstrukcje modułowe, wyposażone są w systemy bezpieczeństwa i mogą być wyposażone w przydatne akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę.

Płyty ssące przeznaczone do blachy

Płyty ssące przeznaczone do blachy

Mając świadomość nierównomierności obciążeń w tym sektorze, przedsiębiorstwo Righetti zaprojektowało swoje podnośniki próżniowe z systemem płyt sprężystych, aby skompensować ten problem. Ponadto dzięki specjalnej gumie wulkanizowanej, z której są wykonane, przyssawki mogą przylegać również do blach naoliwionych.

Chwytaki również do powierzchni nierównych

Chwytaki również do powierzchni nierównych

Podnośniki próżniowe nie tylko do blach gładkich, ale także do powierzchni nierównych, ryflowanych, prążkowanych czy tłoczonych. Przedsiębiorstwo Righetti opracowało płyty ssące ze specjalnymi uszczelkami, które pozwalają na perfekcyjne dopasowanie do powierzchni nieregularnych.

Wyłączanie ramion i płyt

Wyłączanie ramion i płyt

Aby zagwarantować pewną modułowość również w przypadku podnośników próżniowych nieteleskopowych, możliwe jest wyłączenie z obwodu próżniowego jednego lub kilku ramion, za pomocą praktycznych zaworów  na urządzeniu. Jako opcję, można również zamówić indywidualne wyłączanie płyt.

Serwis i konserwacja

Serwis i konserwacja

Zaufaj zespołowi Righetti. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży, jesteśmy w stanie zaproponować podnośnik próżniowy najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wytrzymałe konstrukcje

Wytrzymałe konstrukcje

Podnośniki próżniowe do blachy Righetti zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i stabilność ładunku, dzięki mocnej konstrukcji wzmocnionej przez stalowe pręty ściągające.

Wysyłki międzynarodowe

Wysyłki międzynarodowe

Odległość nie jest już przeszkodą, a podnośniki próżniowe Righetti mogą być wysyłane w każde miejsce na świecie dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, którą tworzyliśmy przez lata.

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Wysokiej jakości materiały, solidne konstrukcje, włoska technologia. Podnośniki próżniowe Righetti zapewniają wszystkie te wymogi i wiele więcej. Dzięki temu, że czas produkcji należy do najszybszych w branży, możesz otrzymać swój przenośnik próżniowy w krótkim czasie. Dodatkowo możesz liczyć na precyzyjną, zrozumiałą i szybką pomoc techniczną, dzięki której nigdy nie będziesz musiał przerywać swojej pracy.

Potrzebujesz więcej informacji?

Potrzebujesz więcej informacji lub chcesz otrzymać wycenę na podnośnik próżniowy? Wypełnij poniższy formularz swoimi danymi i krótko opisz swoje potrzeby. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.


To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
Należy podać prawidłowy adres e-mail
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe