Podnośniki próżniowe do kamienia naturalnego


Podnośniki próżniowe do kamienia naturalnego i ceramiki

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do kamienia naturalnego i ceramiki

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do kamienia naturalnego i ceramiki

Righetti może pochwalić się szeroką gamą podnośników próżniowych do płyt marmurowych, granitowych, kwarcytowych i innych rodzajów kamienia, a także blatów kuchennych. Modele obejmują podnośniki od pojedynczej płyty ssącej do konfiguracji wielopłytowych o zmiennych wymiarach, aby dostosować je do wszystkich potrzeb. W zależności od podnoszonego ładunku i jego wielkości, możemy zaproponować odpowiednie rozwiązanie dla twoich potrzeb.

Bazując na naszej wiedzy o świecie kamienia naturalnego, opracowaliśmy również linię podnośników specjalnie do ceramiki i gresu porcelanowego. Materiały te charakteryzują się bowiem dużymi wymiarami i bardzo małą grubością, które to cechy powodują dużą kruchość.

Szeroka gama modeli

Podnośniki próżniowe do płyt z kamienia naturalnego

Do podnoszenia płyt z kamienia naturalnego  przedsiębiorstwo Righetti oferuje szeroką gamę podnośników próżniowych zasilanych sprężonym powietrzem, energią elektryczną lub akumulatorowo.

W zależności od wielkości i wagi przenoszonego ładunku, podnośniki próżniowe mogą być wyposażone w od jednej do kilku płyt ssących.  Niezależnie od ich liczby, płyty ssące Righetti są specjalnie zaprojektowane do przylegania do marmuru, granitu, kwarcytu i innych rodzajów kamienia o powierzchni gładkiej, płomieniowanej i groszkowanej.

W szczególności podnośnik próżniowy P3A jest najpopularniejszym modelem w tym sektorze. Dzięki praktycznym kranom do indywidualnego wyłączania płyt przyssawkowych, jest to rozwiązanie typu trzy w jednym do przenoszenia dużych płyt, blatów kuchennych i małych elementów.

 

 

Podnośniki próżniowe o konstrukcji obniżonej

Mając świadomość, że praca odbywa się często w ciasnych przestrzeniach, zespół ds. badań i rozwoju Righetti opracował linię podnośników próżniowych o obniżonej wysokości.

Podnośniki próżniowe z serii S umożliwiają zmniejszenie wysokości pod zaczepem o około 50%, dzięki ciśnieniu zbiornika próżniowego wewnątrz poprzeczki i nachylonej pozycji siłownika pneumatycznego (seria S-PN).

Ta znaczna redukcja jest doskonałą cechą pozwalającą na bezproblemową pracę w sytuacjach, gdy wysokość sufitu jest obniżona.

Podnośniki próżniowe do blatów kuchennych

Do przenoszenia blatów kuchennych Righetti opracował serię odpowiednich podnośników próżniowych. W zależności od potrzeb, podnośnik może być zasilany sprężonym powietrzem, energią elektryczną lub akumulatorem, a przechylanie może być wykonywane ręcznie lub za pomocą siłownika (pneumatycznego lub hydraulicznego).

Podnośniki próżniowe wyposażone są w 3, 4 lub 5 płyt ssących prostokątnych. Te ostatnie mogą być obracane i przestawiane wzdłuż poprzeczki. Mogą też zostać wyłączone za pomocą praktycznych zaworów , aby zapewnić maksymalną możliwość dostosowania do różnych konfiguracji blatów kuchennych.

Układanie kamienia na zewnątrz

Oprócz pracy z kamieniem naturalnym , może być konieczne układanie płyt w środowisku zewnętrznym, jak to ma czasem miejsce w przypadku montażu blatów kuchennych, posadzek lub stopni.

W takich sytuacjach, gdy podłączenie do sieci zasilającej może być utrudnione lub niemożliwe, konieczna jest praca z podnośnikami próżniowymi wyposażonymi w zasilanie autonomiczne.

Aby wykonywać te zadania na zewnątrz, przedsiębiorstwo Righetti zaprojektowało modele zasilane akumulatorem o dużej pojemności. Dodatkowo tego rodzaju podnośniki próżniowe wyposażone są w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które stale monitorują poziom próżni w obwodzie oraz poziom naładowania akumulatora.

Podnoszenie płyt ceramicznych i materiałów kruchych

Oprócz licznych modeli do przenoszenia płyt z marmuru, granitu i z innych rodzajów kamienia, przedsiębiorstwo Righetti opracowało linię podnośników próżniowych do ceramiki, gresu porcelanowego innych materiałów kruchych. Zdając sobie sprawę z istotnych różnic między różnego rodzaju materiałami, dział badań i rozwoju wykorzystał całą wiedzę zdobytą w tej dziedzinie, aby opracować produkty, które dostosowywałyby się do przenoszenia tak delikatnych materiałów.

Doprowadziło to do powstania podnośników próżniowych z umieszczonymi na ramionach okrągłymi płytami ruchomymi, które z kolei można przestawiać i wyłączać z obiegu próżniowego.  Dzięki tym cechom, podnośnik próżniowy może dostosować się do różnych rozmiarów lub kształtów materiału, zapewniając stałe podparcie dla całej płyty.

Zwracanie uwagi i dbałość o każdy szczegół

W ramach podnoszenia płyt z kamienia naturalnego pojawiają się liczne potrzeby – różne rodzaje zasilania, kontakt z pyłem i wodą, płyty o różnych rozmiarach i powierzchniach, nie zawsze jednorodnych. Dla każdej potrzeby zespół Righetti może doradzić najbardziej odpowiedni produkt, dzięki licznym kombinacjom do zastosowania.

Przyczepność na każdej powierzchni

Przyczepność na każdej powierzchni

Nie boimy się żadnej powierzchni. Przyssawki Righetti, dzięki specjalnej mieszance, mogą przylegać do powierzchni gładkich, płomieniowanych i groszkowanych. A w przypadku powierzchni nierównych, zapewniamy uszczelnienie dopasowane do sytuacji.

Łatwa konserwacja i czyszczenie

Łatwa konserwacja i czyszczenie

Praca z kamieniem naturalnym oznacza stały kontakt z pyłem i wodą. Dla zapewnienia długiej żywotności podnośnika niezbędna jest jego konserwacja, którą można łatwo przeprowadzić za pomocą specjalnych zaworów odprowadzających.

Możliwość dostosowania do każdego formatu

Możliwość dostosowania do każdego formatu

Aby móc dostosować je do różnych formatów płyt, podnośniki próżniowe Righetti umożliwiają nie tylko przesuwanie płyt ssących wzdłuż poprzeczki centralnej, ale także ich obrót o 90° z możliwością zastosowania w niektórych modelach blokad pośrednich.

Podnośnik próżniowy z oddzielną pompą

Podnośnik próżniowy z oddzielną pompą

Oddzielna pompa próżniowa jest częstym wyborem, jeżeli zespół pompowy ma zostać umieszczony z dala od kurzu i wody. Jest również szczególnie przydatny do podnoszenia materiałów przepuszczających, takich jak trawertyn.

Indywidualne dostosowanie

Indywidualne dostosowanie

Oprócz licznych modeli dostępnych w katalogu, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy możemy zaoferować również podnośniki próżniowe dostosowane do potrzeb. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Wysyłki międzynarodowe

Wysyłki międzynarodowe

Odległość nie jest już przeszkodą, a podnośniki próżniowe Righetti mogą być wysyłane w każde miejsce na świecie dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, którą tworzyliśmy przez lata.

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Wysokiej jakości materiały, solidne konstrukcje, włoska technologia. Podnośniki próżniowe Righetti zapewniają wszystkie te wymogi i wiele więcej. Dzięki temu, że czas produkcji należy do najszybszych w branży, możesz otrzymać swój przenośnik próżniowy w krótkim czasie. Dodatkowo możesz liczyć na precyzyjną, zrozumiałą i szybką pomoc techniczną, dzięki której nigdy nie będziesz musiał przerywać swojej pracy.

Potrzebujesz więcej informacji?

To normalne, że podczas poszukiwania podnośnika próżniowego pojawia się wiele wątpliwości. My jesteśmy po to, aby je rozwiać.
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wyceny, więcej wyjaśnień, czy też niestandardowych rozwiązań, jesteś we właściwym miejscu.

Skontaktuj się z nami, a my niezwłocznie odpowiemy.

To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
Należy podać prawidłowy adres e-mail
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe