Podnośniki próżniowe do szkła


Podnośniki próżniowe do szkła

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do szkła

Specjaliści w zakresie podnośników próżniowych do szkła

Od ponad 20 lat wspieramy szklarzy, monterów okien i instalatorów w ich codziennej pracy. Dzięki podnośnikom próżniowym Righetti do szkła, skracasz czas potrzebny do przenoszenia płyt szkła zarówno na placu budowy, jak i podczas produkcji, zachowując integralność materiału.

Niezależnie od wagi, wielkości i kształtu elementu szklanego, dzięki modułowej konstrukcji naszych podnośników próżniowych, możemy zaoferować odpowiedni produkt. Celem przyświecającym projektowaniu podnośników próżniowych Righetti jest możliwość dostosowania do wielu formatów szkła, aby zapewnić maksymalną elastyczność.

Dla każdego obszaru prac przygotowaliśmy modele, które spełniają wszystkie potrzeby naszych partnerów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Podnoszenie elementów szklanych na miejscu budowy

Podnośniki próżniowe do szkła akumulatorowe

Przenoszenie szkła na placu budowy jest łatwe i bezpieczne dzięki podnośnikom próżniowym Righetti. Zasilane akumulatorowo, wyposażone są w najdoskonalsze systemy bezpieczeństwa, gwarantujące ich prawidłowe funkcjonowanie przez cały czas w pełnej zgodności z normą europejską EN13155.

Seria VB RCMBM składa się z modeli przeznaczonych do pracy na placach budowy, zapewniających ruchy przechylne 0 – 90° i obrót ciągły 360°. Podnośniki próżniowe z serii VB mogą być wyposażone w 4 do 12 płyt ssących, o nośności do 1200 kg.

Na życzenie dostępne są różne opcje, takie jak:

  • sterowanie zasysaniem i zwalnianiem ładunku za pomocą zdalnego sterowania;
  • stojak do podpierania i transportu przenośnika;
  • urządzenie do przechyłu wspomaganego.
Maksymalna modułowość

Maksymalna modułowość

Tym, co czyni serię VB4 szczególnie atrakcyjną i interesującą, jest jej modułowość. Począwszy od standardowej wersji VB4, wyposażonej w cztery płyty o zmiennym położeniu, można zwiększyć udźwig podnośnika próżniowego aż do najwyższej klasy VB4+4 XL.

Ten najnowszy model pozwala na uzyskanie ponad 8 konfiguracji podnośnika, dzięki czemu można dopasować go do różnych potrzeb.

Przenoszenie wspomagane szkła

Oprócz serii podnośników próżniowych ręcznych, Righetti oferuje szeroką gamę podnośników z przechyłem elektrycznym i/lub obrotem ciągłym. Klient może wybrać wyposażenie podnośnika w oba ruchy elektryczne lub tylko w jeden z nich.

Zasilane akumulatorami, te podnośniki próżniowe umożliwiają sterowanie przechyłem i/lub obrotem za pomocą praktycznego pilota.

Napęd przechylania i obrotu jest szczególnie przydatny podczas przenoszenia dużych i ciężkich elementów szklanych, podczas którego ręczne przenoszenie ładunku byłoby szczególnie skomplikowane.

GLE4+8 d4 – podnośnik próżniowy do 1500 kg

Jeśli chodzi o przenoszenie ciężkich elementów szklanych do 1500 kg, idealnym rozwiązaniem jest GLE4+8 d4. Modułowość tego podnośnika próżniowego pozwala na przenoszenie małych, średnich lub dużych płyt szkła, dzięki licznym dostępnym konfiguracjom.

Przełączanie z jednej konfiguracji na drugą jest szybkie i łatwe dzięki szybkozłączom, w które wyposażony jest podnośnik.

Więcej powodów, aby wybrać GLE4+8 d4?

  • Zasilanie akumulatorowe o dużej pojemności
  • Elektryczne przechył i obrót
  • Grubość boczna tylko 304 mm dzięki kompaktowym wymiarom.
Podnośniki próżniowe do szkła giętego

Podnośniki próżniowe do szkła giętego

Bez względu na to, czy są to elementy wklęsłe czy wypukłe, Righetti oferuje wiele możliwości podnoszenia tafli szkła giętych. Podnośniki próżniowe do szkła giętego mogą być stosowane na placu budowy, ponieważ wyposażone są w zasilanie akumulatorowe, podwójny obwód próżniowy, systemy alarmowe audio-wizualne i jednostkę sterującą.

Podnośnik próżniowy może być wyposażony w ruch elektryczny lub ręczny.

Ponadto ramiona, na których umieszczone są płyty ssące, mogą być przesuwane w dwóch położeniach, aby zapewnić niezbędne podparcie w zależności od promienia krzywizny szkła.

Podnośniki próżniowe pneumatyczne i elektryczne do szkła

Podczas produkcji i obróbki szkła, kluczowe znaczenie ma przenoszenie płyt szklanych w obszarze produkcyjnym. Ponieważ podnośniki próżniowe są podłączone do suwnicy lub żurawia słupowego, ich zasilanie może być zapewniane z wykorzystaniem energii elektrycznej lub sprężonego powietrza, w zależności od wymagań. Zwykle składają się one z pojedynczego obwodu próżniowego, ale opcjonalnie dostępny jest obwód podwójny.

Ponadto, podczas pracy z wieloma elementami szklanymi o różnych rozmiarach i kształtach, konieczne jest użycie narzędzia, które zapewnia niezbędną elastyczność. Podnośniki próżniowe Righetti do płyt szkła zapewniają znaczną modułowość poprzez możliwość zmiany położenia płyt ssących i ramion.

Dlaczego warto wybrać podnośniki próżniowe do szkła Righetti?

Podczas projektowania i konstruowania podnośników próżniowych, zawsze mamy na uwadze dwa podstawowe kryteria – dostarczyć produkt, który będzie wydajny przez długi czas, i zagwarantować zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Używając podnośników próżniowych Righetti, wymagana jest swoboda pracy, bez ograniczeń i problemów. Z tego właśnie względu nasze przenośniki próżniowe mają konstrukcje modułowe, wyposażone są w dźwiękowe i świetlne systemy alarmowe i mogą być wyposażone w przydatne akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę.

Zastosowanie na placu budowy

Zastosowanie na placu budowy

Linia VB doskonale nadaje się do stosowania na placach budowy dzięki wymiennym i akumulatorom z możliwością ładowania, podwójnemu obiegowi próżniowemu i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa, dźwiękowym i świetlnym.

Konstrukcja modułowa

Konstrukcja modułowa

W celu zapewnienia większej elastyczności, podnośniki próżniowe Righetti można dostosować do różnych rozmiarów i kształtów szkła, dzięki ich modułowości.

Łatwe przechylanie

Łatwe przechylanie

Montaż szkła jest teraz łatwiejszy, dzięki przechylaniu płyt szkła elektrycznie lub za pomocą praktycznego urządzenia do przechylania wspomaganego (dostępnego jako opcja).

Przenoszenie ram i stolarki

Przenoszenie ram i stolarki

Do ram o określonej grubości, oferujemy praktyczne uchwyty, które zwiększają odległość korpusu przyssawki od powierzchni szkła.

Wysyłki międzynarodowe

Wysyłki międzynarodowe

Odległość nie jest już przeszkodą, a podnośniki próżniowe Righetti mogą być wysyłane w każde miejsce na świecie dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, którą tworzyliśmy przez lata.

Jakość i satysfakcja

Jakość i satysfakcja

“Podnośnik próżniowy wykonany jest naprawdę dobrze, jest bardzo wygodny w naszej pracy”. Tak jeden z naszych klientów opisał nasz podnośnik próżniowy, pozwalając poczuć nam satysfakcją z pracy, którą wykonujemy z pasją każdego dnia.

Płyty ssące do szkła antypoślizgowego

Płyty ssące do szkła antypoślizgowego

Do szkła o obrobionej powierzchni zaprojektowaliśmy specjalne płyty ssące, które dopasowują się do reliefów szkła i zapewniają optymalne przyleganie.

Serwis i konserwacja Righetti

Serwis i konserwacja Righetti

Zaufaj zespołowi Righetti. Jesteśmy w stanie zaproponować podnośnik próżniowy najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Indywidualne dostosowanie

Indywidualne dostosowanie

Nie możesz znaleźć odpowiedniego dla siebie rozwiązania wśród modeli w naszym katalogu? Skontaktuj się z nami, aby opracować wspólnie indywidualne rozwiązanie na podstawie Twoich potrzeb.

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Szukasz produktu wysokiej jakości? Zostań partnerem firmy Righetti Vacuum Lifters

Wysokiej jakości materiały, solidne konstrukcje, włoska technologia. Podnośniki próżniowe Righetti zapewniają wszystkie te wymogi i wiele więcej. Dzięki temu, że czas produkcji należy do najszybszych w branży, możesz otrzymać swój przenośnik próżniowy w krótkim czasie. Dodatkowo możesz liczyć na precyzyjną, zrozumiałą i szybką pomoc techniczną, dzięki której nigdy nie będziesz musiał przerywać swojej pracy.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Bez względu na rodzaj potrzeb, wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a my wkrótce skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie potrzebne informacje.


To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
Należy podać prawidłowy adres e-mail
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe
To pole jest obowiązkowe